Kdo To Kdy Slyšel - Látky s příběhem

Skip to Main Content »

 My Cart
Nákupní košík

... je zatím pustoprázdný ...

O látkách a lidech

O látkách a lidech

Za Kdotokdyslyšel se skrývá Jana Seidlová Pelánová - socioložka na volné noze, která našla hluboké zalíbení v látkách a textilní tvorbě. Čím víc látek a lidí zná, tím víc jí to celé dává smysl.

V první rovině jsou pro mě látky, které vybírám, ztělesněnou nádherou - něčím, čím se chci obklopovat. Šití je z mého pohledu pak nejkrásnější koníček vůbec - ten fascinující proces vzniku, kdy jde vše postupně, svým vlastním tempem … Šití mě učí být v přítomném okamžiku a věnovat práci veškerou koncentraci. Ve chvílích, kdy soustředění slábne a myšlenky se začínají toulat, trhá se nit, sešívám rub s lícem a párám a párám… Učím se být trpělivá a nechat činnosti svůj průběh, nepředjímat čas a přijímat kreativně výzvy, které se na cestě vynoří. Šití je pro mě zrcadlo a duchovní guru, svou silou srovnatelný snad jen s vlastním synem.

V době relativně nedávné jsem pracovala v prostředí lidsko-právních neziskovek. Chtěla jsem své vědění zasvětit boji za lepší a spravedlivější svět. To se úplně nepovedlo a já vyhořela ještě dřív než je v pomáhajících profesích obvyklé. Pád hodně hluboký, vyčerpání těla i duše, příchod Huga - mého učitele. První pobyt v rehabilitačním ústavu, první invalidní vozík, první šicí stroj a první ušitá věc - kojící polštář… Vše se seběhlo hodně rychle a dneska dovážím a prodávám látky, píši k nim příběhy a cítím se žít naplňující život. Díky vám všem!

Kdotokdyslyšel už nějaký čas není one-woman show. Látky se propojily s šicími kurzy a vzniká malý tým lidí, které spojuje společná vize. Chceš do toho týmu patřit, paráda, právě totiž někoho hledáme...

Chcete dostávat Kdotokdyslyšel zpravodaj?