Kdo To Kdy Slyšel - Látky s příběhem

Skip to Main Content »

 My Cart
Nákupní košík

... je zatím pustoprázdný ...

O látkách a lidech

O látkách a lidech

Za Kdotokdyslyšel se skrývá Jana Seidlová Pelánová - socioložka na volné noze, která našla hluboké zalíbení v látkách a textilní tvorbě. Čím víc látek a lidí zná, tím víc jí to celé dává smysl.

V první rovině jsou pro mě látky, které vybírám, ztělesněnou nádherou - něčím, čím se chci obklopovat. Šití je z mého pohledu pak nejkrásnější koníček vůbec - ten fascinující proces vzniku, kdy jde vše postupně, svým vlastním tempem … Šití mě učí být v přítomném okamžiku a věnovat práci veškerou koncentraci. Ve chvílích, kdy soustředění slábne a myšlenky se začínají toulat, trhá se nit, sešívám rub s lícem a párám a párám… Učím se být trpělivá a nechat činnosti svůj průběh, nepředjímat čas a přijímat kreativně výzvy, které se na cestě vynoří. Šití je pro mě zrcadlo a duchovní guru, svou silou srovnatelný snad jen s vlastním synem.

V době relativně nedávné jsem pracovala v prostředí lidsko-právních neziskovek. Chtěla jsem své vědění zasvětit boji za spravedlivější svět. To se úplně nepovedlo a já vyhořela ještě dřív než je v pomáhajících profesích obvyklé. Pád hodně hluboký, vyčerpání těla i duše, příchod Huga - mého učitele. První pobyt v rehabilitačním ústavu, první invalidní vozík, první šicí stroj a první ušitá věc - kojící polštář… Vše se seběhlo hodně rychle a dneska dovážím a prodávám látky, píši k nim příběhy a cítím v tom hluboký smysl. Díky vám všem!

edit podzim 2017:

Kdotokdyslyšel už nějaký čas není Jany one-woman show. Látky se propojily s šicími kurzy a vznikl tým lidí, které spojuje společná vize. Hledáme, co pro nás znamená minimalismus a dáváme mu smysl v obklopování se pouze věcmi, které milujeme. Tvoříme svobodný tým, kde každý vstupuje se svým příběhem a motivací. Učíme se. Pořád. Skoro každý den. A zkoušíme nezapomínat, že kde není radost, tam není cesta. A to všechno a mnohem víc se snažíme promítnout do všeho , co a jak děláme. Stay with us, vážíme si toho.

Chcete dostávat Kdotokdyslyšel zpravodaj?